NOC BIBLIOTEK 2023r.

6 października 2023r. młodzież Zespołu Szkół Ogólnokształcący i Zawodowych im. Jana Pawła II w Gryfowie Śląskim oraz z Zespołu Szkół w Lubomierzu uczestniczyła w Ogólnopolskiej Akcji Noc Bibliotek 2023, zorganizowanej wspólnie przez bibliotekarki z w/w szkół:

– Agatę Pender

– Monikę Hołubowicz

Impreza pod hasłem: „ ABSURD NIE CZYTAĆ” odbyła się w szkolnej bibliotece ZSOiZ w Gryfowie Śl. ul. Wojska Polskiego 20.

W programie wydarzenia odbyły się m.in:

– prelekcja Pana Roberta Skrzypka, który zaprezentował swój dorobek pisarski,

– ogromną niespodziankę sprawiła młodzież ożywioną dyskusją na temat ulubionych książek, które są godne polecenia kolegom i koleżankom. Bogaty zasób słownictwa, łatwość wypowiedzi, to tylko jedne z wielu korzyści płynących z czytania książek. Dyskusję trzeba było przerwać, gdyż nie starczyłoby czasu na inne atrakcje wieczoru,

– słodki poczęstunek, przygotowany przez uczennice z ZSOiZ Gryfów Śl.,

– odwiedziny Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Gryfowie Śląskim.

Uczniowie zapoznali się z księgozbiorem biblioteki. Kilka osób skorzystało z okazji i wypożyczyli sobie książki, które przyciągnęły ich uwagę swoją atrakcyjnością. Bardzo fajną zabawą był udział w quizie ze znajomości literatury, przygotowanej przez panią Sandrę za pomocą aplikacji Kahoot. Zaskoczeniem było to, że 3 pierwsze miejsca zajęli uczniowie z Lubomierza. Wielkie brawa dla Karoliny, Malwiny i Emilii.

Po powrocie młodzież rozwiązała krzyżówkę literacką, która dostarczyła wszystkim dużo zabawy i radości. Jednym z punktów programu nocnej akcji było oglądanie filmu. W tym roku organizatorzy zaproponowali animowany film „Moja mama gorylica”. Lekki, zabawny, familijny film dla widzów każdego pokolenia. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że wybór był strzałem w dziesiątkę, a głośne salwy śmiechu były na to dowodem .Natomiast spontanicznym punktem było karaoke. Karolina zaśpiewała kilka piosenek, a chętni włączali się do śpiewu.

To była bardzo udana Noc Bibliotek. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że czas spędzony w bibliotece nie jest czasem straconym.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział.

Już teraz zapraszamy młodzież do udziału w przyszłym roku”.