Człowieku – podaj łapę! – finał akcji

4 kwietnia w Światowy Dzień Zwierząt Bezdomnych odbył się finał akcji „Człowieku – podaj łapę!”

Tego dnia odbył się szereg wydarzeń, których celem było zwrócenie uwagi na problem bezdomności kotów oraz niesienie im pomocy. Do udziału w akcji zaproszone zostały miejscowe i okoliczne szkoły, a także lokalna społeczność.

Wydarzenie 1

Obchody Dnia Zwierząt bezdomnych zaczęliśmy tak naprawdę ponad miesiąc temu, kiedy zaprosiliśmy uczniów okolicznych szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w konkursie plastycznym pod hasłem „Człowieku – podaj łapę”, który dotyczył bezdomności kotów oraz sposobów niesienia im pomocy. Na nasze zaproszenie odpowiedziało ponad 200 osób! Tak ogromna ilość prac konkursowych nie ułatwiła zadania komisji konkursowej, ale niezmiernie nas ucieszyła ponieważ oznaczała, że dobro zwierząt jest bliskie sercom uczestników.  4 kwietnia mieliśmy wielką przyjemność spotkać się z laureatami naszego konkursu, ich rodzicami i opiekunami oraz wręczyć im nagrody. W uroczystości wzięła udział Pani Diana Dębowiecka lokalna społeczniczka, która działa na rzecz bezdomnych kotów, oraz Pan Daniel Koko Starosta Lwówecki, którzy wręczyli laureatom nagrody.

Serdecznie dziękujemy sponsorom nagród, dzięki którym laureaci i wyróżnieni otrzymali przepiękne nagrody i upominki:

– Panu Danielowi Koko – staroście powiatu lwóweckiego

– Panu Dominikowi Korpysie z firmy Jantur-Gryfex

– Panu Kamilowi Kowalonkowi – radnemu Gminy i Miasta Gryfów Śl.

– Nadleśnictwu Świeradów-Zdrój

– Nadleśnictwu Lwówek Śląski

Wydarzenie 2

Na gryfowskim rynku odbyła się zbiórka karmy dla bezdomnych kotów. Wzorem poprzednich akcji, każdy kto tego dnia przyniósł do nas kocią karmę otrzymał sadzonkę lub nasiona roślin ogrodowych. Głównym celem naszej inicjatywy była zatem bezdomnym kotom oraz uwrażliwianie dzieci, młodzieży i osób dorosłych na cierpienie zwierząt, a także propagowanie potrzeby pomocy zapylaczom.

Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy wzięli  udział w zbiórce. Zarówno do osób indywidualnych, jak i szkół, które przyłączyły się do naszej akcji. Dzięki Wam gryfowskie kocie bezdomniaki przez kilka kolejnych miesięcy będą miały pełne brzuszki 😊.

Serdeczne podziękowania składamy również dla „Plumeria Sklep Ogrodniczy” , „Przyjaciele Pszczół”, „Z Kujawskim Pomagamy Pszczołom” oraz osób prywatnych za wsparcie naszej akcji i przekazanie nasion, materiałów informacyjnych i sadzonek roślin. Zapraszamy do odwiedzenia stron internetowych firm, które wsparły naszą inicjatywę:

https://plumeria.sklep.pl/

https://www.facebook.com/ZKujawskimPomagamyPszczolom

https://przyjacielepszczol.pl/

Wydarzenie 3

Kolejne działanie w ramach akcji „Człowieku – podaj łapę!” i obchodów Światowego Dnia Zwierząt Bezdomnych stanowiły warsztaty budowy domków dla kotów poprowadzone przez Pana Tomasza Marzec z #Rzeźbiarnia za co ogromnie dziękujemy Grupa uczniów zbudowała schronienia dla bezdomnych kotów, które zapewnią im ciepło i bezpieczeństwo w trudnych warunkach.

Gorące podziękowania składamy również Panu Robertowi Bujasowi z firmy IZO-TERM za przekazanie materiałów do budowy domków dla kotów.

Wydarzenie 4

Przez cały okres trwania akcji „Człowieku – podaj łapę!” zapraszaliśmy lokalne szkoły do odbywania spotkań z Panią Dianą Dębowiecką, lokalną społeczniczką, która od lat działa na rzecz ograniczenia bezdomności kotów w naszej okolicy.

Podczas spotkań z dziećmi i młodzieżą Pani Diana dzieliła się swoimi doświadczeniami oraz pasją, która napędza ją do podejmowania działań na rzecz zwierząt. Opowiadała o trudnościach, z jakimi się spotyka, ale także o radości, jaką sprawia jej pomoc potrzebującym kotom, zwłaszcza, gdy uda się znaleźć im bezpieczny i odpowiedzialny dom.

Pani Diana zachęcała również do angażowania się w lokalne inicjatywy na rzecz zwierząt i podkreślała, że nawet małe działania mają wielkie znaczenie , a w przypadku walki z bezdomnością kotów szczególne znaczenie ma kastracja naszych własnych zwierząt.

Serdecznie dziękujemy szkołom i klasom, które skorzystały ze  sposobności i wzięły udział w tychże spotkaniach, a tych, którzy jeszcze z tej możliwości nie skorzystali zachęcamy do kontaktu z naszą szkołą i uzgodnienia terminu spotkania.