UWAGA

Od 1 stycznia 2024 roku Stowarzyszenie Homo Viator wraz ze społecznością ZSOiZ w Gryfowie Śl. realizuje projekt „Kompetencje Cyfrowe Łączą pokolenia” dofinansowany przez Fundację BGK w programie  „Generacja 6.0” – edycja VI”, kwotą niemal 20tys. zł.

W ramach projektu, którego adresatami są osoby w wieku 60+ przewidziano bogaty wachlarz tematyczny warsztatów, obejmujący zajęcia:

– informatyczne zwiększające wiedzę i umiejętności seniorów z zakresu nowoczesnych technologii, obsługi komputera, korzystania z internetu i jego zasobów, oraz grafiki komputerowej

– fotograficzne – fotografia studyjna i plenerowa

– integracyjne

– florystyczne

– ekologiczne

– czytelnicze

– sportowe

– taneczne

– stolarsko-rzeźbiarskie

– rękodzielnicze

Seniorzy będą również uczestnikami i współorganizatorami wystawy fotografii w Gminnej Bibliotece Publicznej.

W ramach projektu utworzona zostanie  pracownia działająca pod nazwą „Impuls – Pracownia Spotkań Twórczych” w jednym z pomieszczeń udostępnionych przez
ZSOIZ w Gryfowie Śl. przy ulicy Kolejowej 16. Pracownia będzie miejscem spotkań i różnorodnych twórczych działań i inicjatyw podejmowanych zarówno na rzecz i przez seniorów jak i inne grupy wiekowe. W ramach funkcjonowania Pracowni podejmowane będą działania na rzecz edukacji oraz rozwijania potencjału twórczego lokalnej społeczności.

Realizacja projektu jest możliwa dzięki wspomnianemu dofinansowaniu Fundacji BGK, pracy i zaangażowaniu nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Gryfowie Śl. oraz wsparciu lokalnych przedsiębiorców, którzy pomogli w remoncie oraz wyposażeniu Pracowni Impuls. Serdecznie dziękujemy Firmie El-Stan oraz Panu Dominikowi Korpysie Prezesowi firmy Jantur Gryfex.