NOC BIBLOTEK 2022r. w naszej bibliotece

Noc Bibliotek to wielkie święto czytania, które w niekonwencjonalny sposób zachęca do korzystania z zasobów bibliotecznych. W miniony piątek 30.09.2022r. uczniowie ZSOiZ w Gryfowie Śląskim uczestniczyli w tym przedsięwzięciu, które przygotowała pani Agata Pender i Katarzyna Kotarba.

 Hasło przewodnie tegorocznej OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI brzmiało „To się musi powieść”. Zanim przystąpiliśmy  do strawy duchowej, wzmocniliśmy nasze ciała posiłkiem. Zjedliśmy pyszne naleśniki przygotowane przez uczestniczki spotkania pod czujnym okiem pana Wiesława Nowotczyńskiego.

Gościem specjalny tego wieczoru była pani Joanna Małoszczyk, która zaprezentowała swoje prace plastyczne, przeczytała fragment z książki Anatola Winogradowa pt.” Trzy barwy czasu” oraz wiersze z tomiku „GRA W TRZY KARTY”.

                 Biblioteczne spotkanie z literaturą rozpoczęliśmy od prezentacji ulubionych książek. Były opowieści o najciekawszych lekturach, recenzje i głośne czytanie fragmentów. Wzmocnieni czytaniem relaksowaliśmy się, rozwiązując literacką krzyżówkę. Na koniec odbyła się projekcja filmu towarzyszącego tegorocznej Nocy Bibliotek – „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai”.

      Dzięki piątkowemu popołudniu spędzonemu w naszej szkolnej bibliotece poznaliśmy się jeszcze bliżej, niektórzy ujawnili swoje talenty i zainteresowania, wszyscy dobrze się czuli i nie spieszyli do domu.

                                                                                                                             DZIĘKUJEMY

GALERIA: