SPOTKANIE Z TŁUMACZEM LITERARTURY

Zespół projektowy Karkonoskiej Akademii Nauk Stosowanych w Jeleniej Górze zaprasza UCZNIÓW i NAUCZYCIELI na spotkanie online na platformie ZOOM, które odbędzie się w ramach programu INTERREG  w dniu 21 marca 2023r.

Tematem spotkania  będzie szeroko pojęta praca tłumacza oraz ujęcie aspektów kulturowych w przekładzie.

Prelegentami będą pani mgr Małgorzata Słabicka-Turpeinen, tłumacz literatury z wieloletnim stażem oraz członkini Stowarzyszenia Tłumaczy, która przetłumaczyła między innymi książkę o Wrocławiu ptObce miasto „Gregora Thuma i została wyróżniona nagrodą miesięcznika Odra oraz tytułem Ambasadora Wrocławia. Drugą prelegentką będzie pani Miroslava Eliasova zajmująca się pisemnymi i ustnymi tłumaczeniami z języka polskiego na czeski i z czeskiego na polski. Tłumaczy pisemnie akty prawne a w zakresie tłumaczeń ustnych współpracuje z różnymi firmami i organizacjami podczas seminariów, szkoleń i spotkań biznesowych.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału:)